Rośliny do każdego ogrodu

APZ012

Nowy produkt

Dostępny

34,00 zł brutto

34,00 zł za szt.

Książka szczególnie polecana osobom rozpoczynającym przygodę z ogrodem, ale także jako „praktyczne narzędzie” dla projektujących i urządzających tereny zieleni.

Więcej szczegółów

FORMAT B5, Oprawa miękka klejona
TERMIN WYDANIA 2014
WYDAWCA Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.
ILOŚĆ STRON 204
REDAKTOR NACZELNY Joanna Filipczak
AUTORZY Marceli Ciesielski, Dr inż. Jacek Marcinkowski, Dr inż. Szczepan Marczyński, Dr hab inż. Piotr Muras, Dr inż. Wiesław Szydło, Magdalena Tomżyńska

Rośliny do każdego ogrodu


Wirtualne przeglądanie książki:

WIRTUALNE PRZEGLĄDANIE

Polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich 333 OGRODOWE PEWNIAKI – sprawdzone i dostępne w Polsce. Wybrane spośród tysięcy taksonów stanowią trzon każdego założenia ogrodowego.

Dla kogo?

Dla osób, które chcą szybko podjąć decyzję co do doboru roślin i niezwłocznie projekt wprowadzić w życie – rośliny te są ogólnie dostępne na rynku, a w przypadku braku można skorzystać z podanych zamienników. Równie dobry dla profesjonalisty jak i początkującego ogrodnika.

- Portrety 333 roślin (nazwa polska i łacińska) oznaczenie hodowców i roku powstania) każda jest opisana
i zobrazowana przynajmniej 1 zdjęciem oraz graficznym oznaczeniem: polskich selektów, stanowiska, koloru owoców, kwiatów wraz z miesiącami kwitnienia, podstawowego i jesiennego liści, strefy mrozoodporności,
a także schematycznym rysunkiem
sylwetki dorosłej rośliny.

- Opis – ogólna charakterystyka, wielkość, zabarwienie liści i kwiatów, wymagania glebowe, sugerowane zastosowanie, wskazania pielęgnacyjne. Wymienione także zostały PODOBNE rośliny, którymi można zastąpić daną odmianę, ze względu na podobny wygląd i wymagania.

- 10 rozdziałów: sadzenie i pielęgnacja, zwalczanie szkodników i chorób, wskazówki projektowe, drzewa
i krzewy iglaste, drzewa liściaste, krzewy liściaste, rośliny wrzosowate, pnącza, róże, byliny.

- Ponadto znajdziemy przy niektórych gatunkach tabelaryczne zestawienia najważniejszych cech, które rozróżniają od siebie, jak np. wysokość, czas i kolor kwitnienia, co pozwala na szybki wybór. W rozdziałach roślinnych są także zdjęcia aranżacji oraz dobre rady, które mówią o ważnych zabiegach pielęgnacyjnych lub zastosowaniu.

Koszt dostawy

Przewoźnik Termin dostawy Cena
Paczkomaty InPost 48h - 72h 16,00 zł

* Przy zakupie powyżej 600,00 zł darmowa dostawa!

30 inne produkty w tej samej kategorii

katalogiroslin.pl Reviews with ekomi-pl.com