Pakiet dla Urzędnika

APZ049

Nowy produkt

109,00 zł brutto

zamiast 162,00 zł

PAKIET URZĘDNIKA - ZESTAW 2 KSIĄŻEK:

KATALOG ROŚLIN

Wirtualne Przeglądanie

Zielone miasto ZIELEŃ PRZY ULICACH 

WIRTUALNE PRZEGLĄDANIE

Więcej szczegółów

Przedstawiamy pakiet 2 książek niezbędnych dla każdego ogrodnika:

Katalog Roślin

- drzewa, krzewy, byliny polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich to praktyczny przewodnik po roślinach ogrodowych - produkowanych i dostępnych w Polsce. To zbiór pomysłów i inspiracji do przygotowania ogrodu, którego będą cechować: bioróżnorodność, piękno i funkcjonalność.

Dla kogo?

Projektantów ogrodów i zieleni miejskiej; wykonawców i ogrodników; pracujących przy sprzedaży roślin; działkowców; pasjonatów i początkujących właścicieli - ogrodów, balkonów i tarasów; studentów architektury, architektury krajobrazu i ogrodnictwa.

- Portrety 2 680 roślin (nazwa łacińska i polska) każda opisana i zobrazowana zdjęciem oraz graficznym oznaczeniem: polskich i nagrodzonych odmian, stanowiska, roślin odpowiednich do warunków miejskich, strefy mrozoodporności, a także rysunkiem schematycznej sylwetki dojrzałej rośliny.

- Opis charakterystycznych cech, wymagań glebowych i słonecznych; wskazania pielęgnacyjne, zastosowanie
i sąsiedztwo innych roślin, sugerowana rozstawa. Stosowane nazewnictwo łacińskie i polskie zapewnia jednoznaczną identyfikację roślin.

- 11 rozdziałów: drzewa i krzewy iglaste, drzewa i krzewy liściaste, rośliny tarasowe, rośliny wrzosowate, pnącza, róże, byliny, trawy i paprocie, rośliny sadownicze, rośliny ozdobne o jadalnych owocach oraz planowanie ogrodu, sadzenie i pielęgnacja, zwalczanie szkodników i chorób, zestawienia tabelaryczne.

- Ponadto przy każdej grupie roślin znajdziemy ogólną charakterystykę – wymagania, sugerowane zastosowanie, sadzenie i pielęgnację oraz przykłady aranżacji ogrodowych.

Zielone Miasto składa się z 3 części:

Pierwsza część

Autorstwa Pani Agnieszki Szulc, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz nadzorem nad zakładaniem i pielęgnacją zieleni przy trasach komunikacyjnych. Od 2003 r. pracuje w Zarządzie Dróg Miejskich w Poznaniu, gdzie jest naczelnikiem Wydziału Terenów Zieleni.Ta część publikacji zawiera praktyczne rozwiązania, wskazówki, opisy technologii i ich zastosowań, które na etapie projektu i przygotowania inwestycji są bezcenne dla projektanta, wykonawcy i inwestora. Zagadnienia poruszone w książce będą pomocne w wyborze najwłaściwszych systemów i materiałów.

Druga część

INSPIRUJĄCE PRZYKŁADY prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej zieleni przy ulicach miast. Fotografie opatrzone są obszernymi opisami sytuacji wraz z wykorzystanymi metodami pielęgnacji, małą architekturą i technologiami, jak też z listami roślin zastosowanych w założeniach.

Trzecia część

KATALOG ROŚLIN autorstwa Jana Grąbczewskiego, dr Jacka Marcinkowskiego, dr Szczepana Marczyńskiego, dr Wiesława Szydło. Został podzielony na 5 części, grup roślin: drzewa i krzewy iglaste, drzewa liściaste, krzewy liściaste, byliny, pnącza.Specjalnie wybrane z asortymentu szkółek Związku Szkółkarzy Polskich. Dobór był konsultowany i sygnowany przez szkółkarzy i zawiera rosliny dobrze znoszące warunki miejskie.Każda roślina została zaprezentowana za pomocą zwięzłej, piktogramowej informacji: fotografii, sylwetki, cech morfologicznych i warunków siedliskowych, spisu zastosowań w otoczeniu ulic.

1 x

Zielone miasto ZIELEŃ PRZY ULICACH  WIRTUALNE PRZEGLĄDANIE SPRAWDŹ CENĘ U NASZYCH DYSTRYBUTORÓW :) DYSTRYBUTORÓW Specjalistyczna publikacja dla: urzędników z zarządów dróg i GDDiAK urzędników odpowiedzialnych za zieleń miejską, projektantów i wykonawców miejskich terenów zieleni,

63,00 zł
1 x

Katalog Roślin - drzewa, krzewy, byliny polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich to praktyczny przewodnik po roślinach ogrodowych - produkowanych i dostępnych w Polsce. To zbiór pomysłów i inspiracji do przygotowania ogrodu, którego będą cechować: bioróżnorodność, piękno i funkcjonalność.

99,00 zł

Koszt dostawy

Przewoźnik Termin dostawy Cena
Paczkomaty InPost 48h - 72h 16,00 zł

* Przy zakupie powyżej 600,00 zł darmowa dostawa!

14 inne produkty w tej samej kategorii