Terminarz Oceny Zdrowotności Roślin 2022 + Suplement (ebook)

APZ084

Nowy produkt

79,00 zł brutto

Terminarz Oceny Zdrowotności Roślin, to praktyczne narzędzie do robienia lustracji niezbędnych do wystawiania paszportów dla materiału szkółkarskiego. Wydawnictwo powstało dzięki współpracy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin
i Nasiennictwa oraz Związku Szkółkarzy Polskich.

Więcej szczegółów

FORMAT A4, Oprawa twarda, Spirala
TERMIN WYDANIA 2021
WYDAWCA Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

Dostępne opcje zakupu opracowania:

  • Terminarza Oceny Zdrowotności Roślin 2022 wraz z Suplementem (ebook) w sklepie www.katalogiroslin.pl w cenie 79 zł brutto
  • Dokupienie samego Suplementu (ebook) do Terminarza Oceny Zdrowotności Roślin: WOBLINK

ZAWARTOŚĆ TERMINARZA:

Wirtualne Przeglądanie Terminarza

WSTĘP:

We wstępie opisane są najważniejsze pojęcia i obowiązki producentów w zakresie lustracji i paszportowania roślin - w oparciu o unijne i krajowe przepisy fitosanitarne.

SCHEMAT SZKÓŁKI:

Miejsce na schemat szkółki z podziałem na ponumerowane kwatery, który może być wykonany odręcznie i ma za zadanie określenie lokalizacji lustrowanych roślin na terenie szkółki.

TERMINARZ:

Terminarz określa, w jakich miesiącach można lustrować rośliny, ze wskazaniem optymalnego terminu wykonania lustracji (nazwa łacińska rodzaju rośliny jest zapisana pogrubioną bądź czerwoną czcionką w miesiącach, w którym najłatwiej zauważyć ewentualne objawy występowania agrofagów).

KARTY OCENY:

Karty oceny zdrowotności roślin służą do rejestrowania wyników kontroli wizualnej roślin w szkółce. Podczas lustracji sprawdzamy czy materiał szkółkarski jest wolny od najgroźniejszych szkodników i patogenów uprawnych (agrofagów), w celu skutecznego zapobieżenia ich rozprzestrzeniania. Wypełnione karty przedstawiane są służbom fitosanitarnym podczas kontroli i stanowią podstawę do jej pomyślnego przebiegu.

AGROFAGI:

W tym rozdziale zostały opisane agrofagi kwarantannowe oraz regulowane agrofagi niekwarannowe, objawy ich występowania oraz zasady postępowania w razie wykrycia. Należy też zwrócić uwagę na dodatkowe wymagania szczególne w odniesieniu do niektórych agrofagów, warunkujące wprowadzenie roślin do odbioru i/lub wydanie paszportu.

INNE CHOROBY I SZKODNIKI:

Na końcu znajdują się opisy chorób i szkodników, które często można spotkać w szkółce. Są scharakteryzowane, efekty porażenia są zilustrowane zdjęciami, podane są także działania prewencyjne i sposoby zwalczania.


Autorzy:

Karty oceny - Grzegorz Falkowski, Joanna Filipczak

Agrofagi - opisy - dr Wiesław Szydło

Agrofagi - wymagania szczególne - Grzegorz Falkowski

Inne choroby i szkodniki - dr Wiesław Szydło

SUPLEMENT 2022 - WERSJA ELEKTRONICZNE PDF

DODATKOWE INFORMACJE:

Do każdego zamówienia z Terminarzem w naszym sklepie wysyłany jest SUPLEMENT.

SUPLEMENT został opracowany przez Agencję Promocji Zieleni przy współpracy z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa w związku ze zmianami przepisów dotyczących rejestrowania informacji o kontrolowanych agrofagach w ramach oceny wizualnej, które weszły w życie 11 kwietnia 2022 r.

 W suplemencie znajdziecie Państwo:

- uzupełnione karty oceny roślin opracowane w Terminarzu o nowe agrofagi,

- informacje uzupełniające opisy agrofagów scharakteryzowanych w Terminarzu, zwłaszcza w zakresie wymagań szczególnych,

- karty oceny nowych roślin objętych obowiązkiem lustracji,

- opisy nowych agrofagów

- informacje o agrofagach priorytetowych,

- listę nowych gatunków i rodzajów podlegających lustracji.

 

W praktyce, chcąc mieć pewność prawidłowo przeprowadzonej oceny wszystkich roślin wymagających lustracji, najlepiej wydrukować z suplementu uzupełnione oraz nowe karty oceny tych roślin. W komplecie pozwolą na stworzenie pełnej dokumentacji potwierdzającej lustracje obowiązujące w 2022 roku.

Koszt dostawy

Przewoźnik Termin dostawy Cena
Paczkomaty InPost 48h - 72h 16,00 zł

* Przy zakupie powyżej 600,00 zł darmowa dostawa!

30 inne produkty w tej samej kategorii